تدابیر روزه داری آسان

تدابیر روزه داری

تدابیر روزه داری آسان

هدف خلقت تکامل وجودی انسان و طیران روحانی او به عالم اله می باشد که “انا لله و انا الیه راجعون” مبین این اصل می باشد. فلذا در زندگی بشر باید توجه به این نکته اصل اساسی باشد و این موضوع یعنی جنبه روحانیت انسان باید مهم تلقی شده و همه اعمال انسان حول این موضوع بچرخد. در این مسیر دین مبین اسلام و عمل به فرامین آن بهترین مسیر و راحتترین مسیر برای رسیدن به مقام قرب الهی و مقام خلیفه اللهی می باشد. البته ماه مبارک رمضان که ماه مهمانی الله با تمامی اسماء و صفات می باشد بهترین فرصت برای میانبر زدن و نزدیکتر کردن راه وصول به کمال لایق انسانی می باشد، لذا برآن شدیم تا نکاتی را جمع آوری نماییم تا علاوه بر بهره وافر از روزه داری از سختی روزه در ماه های گرم کاسته و در طول روز به کارهای روزمره و عبادی خود نیز برسیم.

  • ویژگی های خاص روزه داری از دیدگاه طب سنتی

ماه مبارک رمضان با آتش صفرا، درختان سوخته اخلاط بدن را می سوزاند و با دخان از ریشه موها خارج می کند و مواد از راه دفع دخانیه از ریشه موها خارج می گردند. “محمد غزالی در کیمیای سعادت می فرمایند: بدان که معده حوض است و عروق که از آن به هفت اندام می رود چون جوی هاست و منبع شهوت ها معده است و این غالب ترین شهوت هاست بر آدمی، آدم که از بهشت رانده شد به سبب این شهوت بود.” یکی از خواص اصلی روزه داری، کم کردن شهوت در آدمی است و به همین دلیل چون شهوت در انسان کم می شود، راه تفکر و عقلانیت را بر انسان باز نموده وباعث پیشرفت معنوی و روحانی فرد در این ماه می شود.

عامل اصلی بروز بیماری های خطرناک به دلیل غلیظ شدن شدید خون و رسوب گذاری مواد فاسد در عروق گوناگون بدن است که روزه داری با استفاده از مزاج گرم و خشک به بهترین شکل ممکن تمام آلودگی ها را در بدن می سوزاند. در روزه داری به دلیل بیدار شدن ضمیر ناخودآگاه و حرارت غریزی با ایجاد صفرای طبیعی در بدن عامل مهمی در پیشگیری از بیماری ها از جمله سرطان، سکته، پارکینسون، ام.اس و انواع بیماری های صعب العلاج است و در کل یکسال بدن را از بیماری ها بیمه می کند.

روزه گرفتن از دیدگاه طب سنتی غلبه صفرا ایجاد می کند و طوری بدن را از مواد زائد پاک می کند که حتی از طریق مسهل، انفیه، حجامت، فصد، زالو درمانی، حقنه، آبزن، قی آورها و غیره (اینها همه راههای پاکسازی هستند) پاکسازی کامل نمی شود. بدن روزه دار به دلیل این پاکسازی، گرم است چون بلغم های غلیظ، بلکه ماده رسوبی هر خلطی را که رسوب کرده و روزنه ها را بسته، می سوزاند. پس از گذشت یک ماه از زمان روزه داری، روزه دار با بدنی جوان و تازه، مانند کسی که تازه خلق شده زندگی جدیدی را شروع می کند.

در روایت آمده است که: ” المعده بیت لکل الداء (معده خانه تمام بیماری هاست)” و همچنین “انسان هیچ ظرفی را بدتر از شکم پر نکرده است.” فلذا روزه داری باعث پاکسازی معده و گوارش انسان می شود و خانه تمام بیماری ها را می سوزاند. در زمان پرخوری حجم معده می تواند زیاد شود و زمانیکه انسان پرخوری می کند حجم خونرسانی به دستگاه گوارش ده برابر می شود فلذا در این حالت میزان خون کمتری به مغز می رسد و فرد پرخور به مرور زمان کند ذهن نیز می شود. در کل انسان با یک چهارم غذایی که می خورد زنده است و با سه چهارم دیگر پزشکان امرار معاش می کنند و فرد کم خوراک هم عاقل تر است و هم سالمتر.  یکی از خواص دیگر روزه پاکسازی  سموم از کبد می باشد، چون کبد عضوی است که اگر به او فرصت دهی خودش را ترمیم می کند، که ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای پاکسازی کبد و گوارش می باشد.

پزشکان نباید ضعف و سستی روزه دار را به معنی سرد شدن و ضعیف شدن مزاج فرد در نظر بگیرند. در ماه رمضان اندام های دفعی بدن مواجه با کم کاری می شوند. ادرار، مدفوع، تعریق کاهش می یابد و بهترین نیروی دفع کننده همان نیروی دفعی است که با حرارت و از طریق مزاج صفرا دفع می شود و نقش مهمی را در پاکسازی بدن از اخلاط بر عهده می گیرد.

تدابیر مزاج های مختلف در ماه مبارک رمضان

به دلیل قرار گرفتن ماه مبارک رمضان در فصل تابستان و گرمی هوا در این فصل و فاصله طولانی بین سحر و افطار، روزه داری نیاز به تدابیری دارد تا

ضمن حفظ سلامت بدن، فرد بتواند با این یک ماه روزه داری اخلاط فاسد خود را نیز دفع نماید. لذا بر آن شدیم تا تدابیری که در منابع طب سنتی و

حکما برای چنین زمانی بیان شده است را به اجمال بیان کنیم تا با رعایت این موارد انشالله بتوانید روزه داری آسانتری را تجربه کنید.

الف) شخصیت و خصوصیات رفتاری و جسمی از نظر طبع گرم و خشک ( صفرا )

نشانه های صفراوی ها: غالبا لاغر و قد بلند، گردن کشیده و باریک، کله قندی، می توانند چاق شوند در صورت دفع ناقص رطوبت که چاقی آنها بیشتر در ناحیه شکم است، لاغری آنها مثل سوزانندگی آتش می باشد و بسیار آنها را لاغر می کند و این در صورت غلبه طبع صفرا می باشد، بینی بزرگ، کم مویی در بدن، موهای خشک، ریزش مو از جلوی سر، چربی زیر پوست سر، دست وپای داغ، پوست سبزه، ترک روی زبان، جسور و خط شکن، نترس، جو گیر، عدم پایبندی به قانون، بی قرار، باهوش، کلمات را تند و سریع بیان می کند، زود فهمی، خیال بافی، آرزوهای بلند و مقطعی، تفکرات نشدنی، وعده های بزرگ، دقیق نیستند مثل آتش که دقت در سوزاندن ندارد.

خوراکی های سودمند و پرهیزات طبع گرم و خشک در وعده سحر و افطار

1) از مصرف مواد خشک مانند: گردو، فندق، بادام، سنجد، سرخ کردنی، فست فودها، چیپس، پفک، انواع بیسکویت ها و شکلات و شیرینی جات قنادی به افراط اجتناب ورزند.

2) از مصرف مواد نفاخ اجتناب کنند و یا با مصلحات بادشکن نفخ آن را بشکنند. مثلا عدس را با پودر آویشن و باقلا را با گلپر و سایر حبوبات را با جوشانده زیره یا عرق نعناع یا نبات یا دمکرده زنجفیل ودارچین مصرف کنند. باقلا وحبوبات عطش آورند ومصلحات فوق جبرانی است برای عطش آنها.

3) میوه های مرطوب ولعابدار  نظیر گیلاس، انگور، انجیر، آناناس، انواع آلوها، آلوچه، هندوانه، گرمک، زردآلو، هلو، توت سیاه، شاه توت، ازگیل، انواع مرکبات و امثال آن را استفاده کنند.

میوه های خشک وگرم را با مصلح آن استفاده کنند. مثلا خرما را با بذرهای ملین مانند اسفرزه، خاکشیر و شربت گل بنفشه مصرف گردد.

  • مصرف سبزی هایی مانند: گشنیز، خرفه، تره، کاسنی، برگ انگور لطیف و ریواس توصیه می شود.
  • غذاهای افراد دارای مزاج گرم و خشک باید بیشتر رقیق و مرطوب و لعابدار و حاوی سبزیجات پخته و ناپخته باشد تا رطوبت بدن را تا حد ممکن حفظ نماید. غذاهایی مانند سوپ سبزیجات، سوپ کلم، شوربای گشنیز، خورش کرفس، خورش کدو و کدوی حلوایی آب پز و امثال آن و گوشت ها نظیر: بره، گوسفند، بوقلمون، ماهی قزل آلا مفید است.
  • برنج آبکش مناسب این طبع نیست و باید بصورت کته آن هم همراه با پودر سبوس برنج و یا با سبزیجات طبخ گردد.
  • از خوردن تخم مرغ نیمرو و آب پز سفت اجتناب گردد زیرا عطش آور است.

ب) شخصیت و خصوصیات رفتاری و جسمی طبع گرم و تر( دم )

شخص با این طبع به دنیا آمده و منشاء آن نطفه و جنین می باشد. درشت هیکل و عضلانی، چاق لحمی، استخوان بندی درشت، وزن بالا، پوست گلگون، پرمویی و رشد سریع آن، موی مشکی، لب درشت و سینه فراخ، چشمان درشت، دستان بزرگ و با قدرت، سخنورهای بسیار خوب، مدیر، شجاع، حافظه خوب و با استعداد، راز نگهدار نیستند، پرحرف، خون گرم و با محبت و…

خوراکی های سودمند و پرهیزات طبع گرم و تر در وعده سحر و افطار

  • از خواب زیاد بپرهیزند، اگر زیاد بخوابند کم ذهن و کم حافظه می شوند( مخصوصا خواب بعد از سحر.
  • از غذاهای خشک وکم حجم مانند: خروس جوان، جوجه مرغ، کباب بره گوسفند+ سماق، ماهی سفیدکپور، سایر ماهی ها+ مصلح (پودر زنجبیل،

دارچین،زیره، لیموترش)، کباب کبک و بوقلمون، شترمرغ بیشتر استفاده کنند.

  • از میوه ها و سبزیجات دارای طبیعت سرد و بخصوص سرد و خشک مانند: لوبیا سبز، کاهو، گشنیز، خرفه، کاسنی، خربزه، گیلاس، انگور، لیمو ترش، سیب، به بیشتر استفاده شود.
  • برای رفع عطش از سویق عدس، سویق جو، آب انار، رب انار، آب آلبالو استفاده شود.

پ) شخصیت و خصوصیات رفتاری و جسمی طبع سرد و خشک ( سودا )

لاغر و قد کوتاه، پوست خشک و تیره، اشکال تراشی، دقیق، منظم، کینه ایی، زود رنج، اهل مچ گیری، درون گرا، به دور از شوخی و خنده، خشک و جدی در کارها، راز نگه دار، ریز بین، مغرور، سمج در کارها، خود را بالاتر از همه می بیند.

خوراکی های سودمند و پرهیزات طبع سرد و خشک در وعده سحر و افطار

1) غذاهایی مانند خورش غاز و اردک، گوشت بره، شتر، کبوتر، گنجشک، مرغ محلی، لوبیا، فرنی بادام، نخود، نخودآب، ارده و کنجد و عسل و شیره خرما مصرف کنند. در صورت استفاده از برنج حتما از شوید، زیره سیاه و گلاب و زعفران استفاده شود.

2) میوه های گرم مانند: سیب، گلابی، طالبی، به، بادام شیرین، خربزه، انگور، آلو شیرین مصرف کنند.

3) سبزی های گرم مانند : نعناع، ریحان، ترخون، مرزه، جعفری، تره، ساقه کرفس، کنگر مصرف کنند.

4) از مغزهایی مانند: فندق، توت خشک، کشمش، انجیر، خرما استفاده کنند.

5) از مصرف مواد خشک به افراط پرهیز کنند واز بذرهای ملین مانند: قدومه شیرازی، تخم ریحان، بالنگو و شربت زعفران، شربت اسطوخودوس و نعنا استفاده شود.

ت) شخصیت و خصوصیات رفتاری و جسمی  طبع سرد و تر( بلغم)

اکثرا کوتاه قد،گرد ، تپل شحمی،گوشت شل، پوست سفید، کم مویی در کل بدن، موی نرم و روشن، رشد مو کم، منفی گرایی در این طبع زیاد است، مسئولان خوبی نیستند، حسابداران فوق العاده، انرژی کم، بی حوصلگی، تنبلی، خواب زیاد، سستی اراده، آرام، صبور، ترسو، محتاط، دلهوره، شورزدن دل، کند ذهنی، محبت کردن آرام، پرخوری، تند غذا خوردن، پایبند به اعتقادات نیستند، زود در جدل کوتاه می آیند، رگ های مخفی در بدن

خوراکی های سودمند و پرهیزات طبع سرد و تر در وعده سحر و افطار

1) پرهیز از خواب زیاد (بعد از سحری سعی کنند نخوابند)

2) حجم غذا را کاهش دهند و کمترین مصرف غذایی ممکن را داشته باشند. از غذاهای خشک و کم حجم  مانند: کباب بره، گوسفند، آهو، آبگوشت، بوقلمون، فسنجان بیشتر استفاده کنند، مصرف انواع خشکبارها مانند بادام، گردو، فندق، پسته، کنجد و امثال آنها مفید است.

3)از میوه ها و سبزیجات دارای طبیعت گرم وگرم و خشک مانند: خرما، گردو ، انجیر، سیب، زالزالک، انگور و خربزه و … بیشتر استفاده کنند.

4) همراه برنج وحبوبات یاغلات بهتراست همراه ادویه های گرم مانند زیره سیاه، زیره سبز، زنجبیل و دارچین، هل و زعفران و زردچوبه استفاده کنند.

اصول کلی در روزه داری از نظر طب سنتی

بهترین غذا جهت باز کردن افطار در این فصل آب جوش ولرم به همراه خرما می باشد زیرا سموم را از دستگاه تنفسی، گوارشی و ادراری دفع می کند. قند موجود در خرما: کاهنده اشتهای کاذب، چربی زدا، مقوی کبد، غذای مغز، دافع خستگی، بالا برنده سیستم ایمنی، ضد سرطان، سرشار از ویتامین ث و فسفر برای کمک به جذب قند در روده است. خرما غذایی است که برای هضم نیاز به ماده دیگر ندارد و لذا انرژی زا و ضد گرسنگی است.

روزهای تابستان دارای مزاج گرم و خشک(صفرا) است، همچنین روزه باعث افزایش صفرا می گردد لذا در وعده از خوردن غذاهای با طبع گرم و خشک باید پرهیز کرد زیرا باعث غلبه گرمی و عطش می گردد.

در وعده افطار باید غذاهای لطیف، زود هضم و سریع الجذب را بخوریم تا بدن بتواند در زمان اندک انرژی از دست رفته خود را تامین کند مانند موارد زیر: آبگوشت بدون کوبیده آن، تخم مرغ عسلی، سوپ جو، خوراک سبزیجات، مربای انجیر، عسل، سرکه با شیره، مربای تمشک، ماء الشعیر سنتی استفاده شود.

استفاده از غذاهای غلیظ در وعده افطار باعث می شود که هم معده خالی سنگین شده و معده دچار ضعف شدید می شود ضمنا مدت زمانیکه طول می کشد تا انرژی به تن برگردد، بین 8 تا 12 ساعت است پس شخص در ضعف بسر می برد، همچنین در وعده سحر میل به غذا کم می شود و شخص در طول روز احساس گرسنگی را تجربه می کند. ضمنا غذا را باید کامل جوید، لقمه های کوچک برداشت، و در خوردن عجله نکرد. قبل و بعد از افطار باید مقداری نمک مزه مزه کرد.

استفاده از آب یخ یا هر شربتی که در آن یخ باشد و هندوانه و میوه های خنک در کنار وعده افطار به هیچ وجه مورد تایید حکما نیست چرا که  عامل اصلی مشکلات گوارشی و بیماری کبدی (بخصوص کبد چرب) و سنگ کیسه صفرا و بسیاری از بیماری های دیگر خواهد بود، چاره آن کمی صبر است و آب ولرم جوشیده که بعد از نیم ساعت این مشکل کاملا برطرف خواهد شد. ” جناب شیخ الرییس ابو علی سینا (ره) می فرمایند: اگر خوردن آب یخ در جوانی به شما آسیب نرساند مسلما در پیری آسیب جدی خواهد رساند.”

از افطار تا سحر چه بخوریم و چگونه بر تشنگی غلبه کنیم؟

از لحاظ مزاجی مزاج شبانه روز، از طلوع آفتاب تا اذان ظهر شرعی موقع ترشح دم (گرم وتر) است، از اذان ظهر تا غروب آفتاب موقع ترشح صفرا( گرم وخشک) است، از غروب آفتاب تا نیمه شب شرعی موقع ترشح سودا(سردی و خشکی) می باشد، و از نیمه شب شرعی تا طلوع آفتاب موقع ترشح بلغم (سردی و تری ) است. فلذا زمان افطار در موقع ترشح خشکی و سودا می باشد و سحر در موقع ترشح بلغم می باشد. پس در زمان افطار نباید زیاد غذاهای خشک مصرف کرد و در سحر نیز نباید غذاهای سرد و تر مانند هندوانه زیاد مصرف شود.

بهترین مواردی که باید در فاصله افطار تا سحر خورده شود استفاده از شربت ها و میوه های زیر است :

شربت هایی که در آن خاکشیر، تخم شربتی، اسفرزه، قدومه شیرازی، بارهنگ، بالنگو، خرفه و… استفاده شده( هم برای گرم مزاجان و هم برای سرد مزاجان مفید است)

استفاده از شربت گلقند (گل قند) برای تعدیل تمام طبایع موثر است.(75گرم پودر گل محمدی+ نیم کیلو عسل یا قند های طبیعی کمی حرارت داده و سپس در یخچال نگهدارید.)

شربت آبلیمو، آب زرشک، سرکه انگبین، دمکرده کاسنی با عسل و … برای کسانیکه گرم مزاج هستند.

میوه هایی مثل: هندوانه، خربزه، طالبی، گرمک، آلبالو، زردآلو، گیلاس توصیه می شود با فاصله دو ساعت از وعده افطار میل شود بر اساس مزاج میل شود. مثلا کسی که گرم است هندوانه و آلبالو و کسی که سرد مزاج است خربزه و گیلاس و… میل کند.

از نوشیدن آب بلافاصله بعد از غذا بخصوص غذاهای چرب امتناع کنید زیرا باعث ضعف گوارش می گردد.

در وعده سحر چه بخوریم که احساس گرسنگی وضعف نکنیم؟

در وعده سحر توصیه می شود از غذاهای سنگین و دیرهضم و غلیظ که شور و پرادویه هستند استفاده نگردد.از خوردن غذاهای خشک، فست فود، سرخ کردنی در وعده سحر پرهیز شود. همچنین از شربت هایی که گفته شد قبل از شروع وعده سحر 1 الی 2 لیوان میل شود.

غذاهایی مثل: کوبیده آبگوشت، حلیم، هر غذای گوشتی با برنج، عدسی، نان و پنیر و گردو و سبزی خوردن، ارده با شیره انگور، شامی با گوشت

زمان سحر دارای مزاج سرد و تر است، همچنین خواب هم دارای مزاج سرد است در نتیجه سردی بر بدن غلبه می کند لذا از خوردن غذاهای سرد و تر مانند هندوانه و… در هنگام سحر باید پرهیز کرد زیرا باعث ضعف وکند ذهنی می گردد.

استفاده از ماست باعث فساد غذاهای گوشتی شده و معده دچار مشکلات گوارشی می شود.

یکساعت بعد از وعده سحر نخوابید تا معده بتواند هضم اول را بخوبی انجام دهد. از خوابیدن در هنگام بین الطلوعین پرهیز کنیم.

چون مزاج بعد از ظهر صفرا و گرم وخشکی است فلذا خواب نیمروز چون خواب کلا بلغم است سردی و تری بر بدن عارض کرده و از شدت صفرای روزه دار می کاهد.

تدابیر روزه داری برای بیماری های مختلف

برای رفع یبوست

از آلو بخارا سه تا پنج عدد، خیسانده انجیر خشک، زیتون و روغن زیتون استفاده گردد.

گل محمدی+ پر ومغز داخلی فلوس+ شکر سرخ

خاکشیر+ تخم شربتی+ روغن زیتون+ آب ولرم + عسل

در یبوست شدید سنا + گلسرخ + رازیانه + افتیمون

نسخه جامع و کامل برای مبتلایان به دیابت در ماه رمضان

الف) خاکشیر3 قاشق غذاخوری، اسفرزه، پودر سماق، پودر تخم خرفه، از هر کدام یک قاشق مرباخوری در 1.5 لیوان شربت آبغوره یا زرشک بدون شکر مخلوط و تناول نموده و روی آن 5 دقیقه به پشت دراز کشیده و با چشمان بسته و کاملا در آرامش قرار گیرند.

ب) جوشانده زیر 1.5 ساعت بعد از افطار و یک بار هم نیمه شب حدود ساعت 12 تناول گردد:

سماق100 گرم، تخم شوید، چای مکه(چای ترش)، زرشک دارویی، گل ختمی، لیموی عمانی، گزنه، تخم گشنیز، تخم کاسنی، گل بنفشه، گل نیلوفر،

عناب، سه پستان هر کدام 25 گرم

داروها مخلوط و نیم کوب شود، هربار یک قاشق غذاخوری در دو لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند، صاف کرده و میل کنید.

روزه داری و  نفخ معده

الف) قبل از سحری: سه قاشق غذا خوری ترنجبین را در 1.5 لیوان آب جوش مخلوط و پس از صاف کردن بلافاصله با سه قاشق غذاخوری خاکشیر در هم آمیزید و نیم گرم میل کنید.

ب) پس از باز کردن افطار با آب جوش و خرما قبل از مبادرت به صرف شام پودر بیسموت گیاهی میل کنید:

شیرین بیان 50گرم، نعناع، رازیانه، انیسون شیرین، زیره سبز و سیاه از هر کدام 10گرم.

ت) رژیم غذایی باید مبتنی بر غذاهای آب پز مانند کته شوید، کته گشنیز، و شوروای گشنیز و گوشت ماهیچه مرغ خانگی یا گوسفند باشد.

ث) خوردن عرق نعنا+ آویشن+ زنیان+ پونه+ بابونه+ زیره مفرد یا ترکیبی بعد از سحر و افطار

روزه داری و کم خونی

الف) همراه با افطار و سحری و نیمه شب هر بار یک لیوان شربت شیره انگور رقیق شده با آب میل کنید.

ب)هفته ایی دو بار و هر بار 1.5کیلو تاستخوان راسته گوسفند بدون گوشت و مغز حرام را با نمک و پیاز و زردچوبه به مدت 8ساعت پخته و از عصاره آن بعد از افطار و نیمه شب و بعد از سحری هر بار یک استکان بنوشید یا در غذاهای خود بریزید.

ج)هر سه شب یک بار هنگام افطار به جای شام یک عدد مغز گوسفند پخته با نمک و نان و سبزی خوردن میل شود.

د) شربت عسلاب هر افطار و هر سحر بخورند. همچنین شربت سه شیره و چهار شیره بسیار مفید است.

ه) پودر سبوس برنج یا غلات به ازای هر شخص در غذا یک قاشق چایخوری تا مرباخوری بریزید تا پخته شود.

علاج بوی بد دهان روزه دار: 1.  برای رفع بدبویی ناشی ازمعده

الف) قبل از خوردن سحری سه قاشق غذا خوری ترنجبین در یک لیوان گلاب که به حد جوش رسیده مخلوط و باعسل شیرین کرده و تا یک ربع چیزی نخورید.

ب) 1 استکان عرق نعنا+ 1 استکان گلاب و به حد جوش برسد و + 1 قاشق بارهنگ+ 1 قاشق عسل شیرین کنید و بعد از سحری بخورید.

پ) پس از باز کردن افطار با آب جوش و خرما یک لیوان گلاب را به حد جوش رسانده با 3 قاشق غذاخوری خاکشیر مخلوط و نیم گرم بیاشامید.

  1. برای رفع بدبویی ناشی از عفونت لثه و دندان

الف) پودر دهان شویه سنتی ( آویشن+ نمک+ دارچین+ سماق+ پوست انار نرم و…) را روی لثه ها هر شب با انگشت بمالید.

ب) هر شب مقداری رب انار روی لثه ها ماساژ دهید

همراه با خوردن افطار و سحری خوردن سبزیجات همراه با پیاز در رفع بدبویی دهان هنگام روزه داری مفید است

نظریه طب سنتی رمضان و بیماران کلیوی

الف) عرق خارشتر و عرق خارخاسک از هر کدام یک لیوان با هم مخلوط نموده و روی شعله به حد جوش برسانید و بلافاصله داغ داغ آن را روی سه قاشق غذا خوری خاکشیر ریخته و ولرم که شد میل نمایید.

ب)گل گاوزبان،گل سرخ، بابونه، تخم تره، سنبل الطیب، تخم جعفری، تخم کاهو، تخم شوید، تخم کرفس، رازیانه، بادرنجبویه، نعناع، تخم کافشه، مرزنجوش، خاکشیر، گزنه، دم گیلاس، برگ سداب، دم گیلاس، کاکنج، افتیمون از هر کدام 25 گرم.همه را مخلوط و با هاون برقی اسیاب نموده تا بصورت نیم کوب درآید. هر روز سه قاشق غذاخوری آن را با 3.5لیوان آب جوش در فلاسک ریخته نگهدارید.1.5 ساعت بعد از افطار، ساعت حدود 12 شب و بعد از سحری هربار یک لیوان آن را با شکر شیرین کرده نیم گرم میل نمایید.

تدابیر روزه داری برای جوانان:

پرهیز از ادویه تند، فست فود، غذاهای حاوی مواد نگهدارنده، گوشت قرمز زیاد، غذاهای خیلی شور و خشک/ کاهش هیجانات روحی و فکری ،استفاده از عطرهای خنک/ استراحت یا خواب میان روز/ مصرف سوپ ها و آش های ساده/ استفاده از آب انار، رب انار، گشنیز، تمر هندی، آلو بخارا، زرشک، نوشیدن شربت عرق بیدمشک و گلاب، شربت خاکشیر، شربت زرشک، شربت عناب و شربت آلبالو/ برای افراد لاغر وعده سحر واجب است و باید حتما خورده شود.

نان و پنیر و سبزی در راس افطار نباشد برای معده مضر است بهتر است افطار با سوپ یا فرنی گرم یا حلوای آرد گندم بخورید.

افراد روزه اری که کلیه شان زمینه سنگ سازی دارد باید موقع سحر یک استکان عرق خار شتر بخورند

در وعده سحر به هیچ وجه ماست نخورید و در صورت مصرف از ماست چکیده همراه زنیان، آویشن، پونه و نعنا استفاده کنید.

در ماه رمضان از روغن کنجد و زیتون و شحم استفاده کنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها